Využitie:

  • atopická dermatitída
  • alergická kontaktná dermatitída 
  • upokojujúci efekt na erytém indukovaný UVB 
  • regenerácia, výživa a starostlivosť o pokožku: podráždená a začervenaná

Použitie:

Naneste malé množstvo krému alebo masti na predtým očistený a vysušený povrch kože, rozotrite a nechajte vstrebať. Nanášajte lokálne. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri aplikácií minimálne dvakrát denne. Produkt Calmapherol S.C krém je určený pre deti od 3 roku života a dospelých. Produkt Calmapherol S.C masť je určený pre deti od 3. mesiaca života a dospelých.

Zloženie:

Aqua, kaprylovej / kaprinovej kyseliny, minerálny olej, včelí vosk, polyglyceryl-10 dekaoleát, oxid zinočnatý (a) Triethoxycaprylylsilane, glycerín, aqua (a) Glycerophosphoinositol cholín (a) Phonoxyethanol (a) Ethylhexylglycerin, penta- Tetraisostearate, sorbitanseskvioleát, fenoxyetanol (a ) Ethylhexylglycerin, tokoferol acetát, Allantoin, edetas EDTA, zinok, síran medi.

Zloženie výrobku CALMAPHEROL S.C krém a masť bolo vyvinuté v spolupráci s dermatológmi.

DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ.

Bez aromatických zložiek, neobsahuje farbivá.

Neobsahuje parabény.

Aktívne zložky:

  • Cholínová soľ glycerofosfoinositolu "GPI" 
je inovatívna zložka rastlinného pôvodu, odvodená od licitínu. GPI soli pôsobia upokojujúco, redukujú začervenania a podráždenie pokožky.

  • Oxid zinočnatý

napomáha regenerovať pokožku so sklonom k atopickej dermatitíde a prináša úľavu od jej prejavov. Na pokožke vytvára na ochranný film, čim ju pomáha chrániť pred začervenaním a podráždením.

  • Vitamín E

chráni pred stratou vlhkosti, čím napomáha udržiavať pokožku hydratovanú a obnovuje jej prirodzenú ochrannú funkciu. Intenzívne regeneruje suchú, podráždenú a citlivú pokožku. Upokojuje začervenanie, znižuje pocti napätia a drsnosti. Zvlhčuje pokožku, pomáha predchádzať jej vysušovaniu a popraskaniu.

  • Alantoín (krém)

má upokojujúce vlastnosti a zlepšuje regeneráciu epidermy.

  • Vazelína (masť)
vďaka svojej štruktúre vytvára nepriedušnú vrstvu na pokožke, čím bráni nadmernému vyparovaniu vody z jej povrchu. Navyše má aj emoliencium - má zmäkčujúce a zjemňujúce vlastnosti.

Produkt je vyrábaný v podmienkach certifikovaného systému manažmentu kvality Správnej výrobnej praxe ( GMP - Good Manufacture Practices ) pre výrobu a riadenie v kozmetickom priemysle podľa normy PN-EN ISO 22716.